دانلود پاورپوینت نظریه طبقه اجتماعی ماركس 53 اسلاید

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » پاورپوینت  »  پاورپوینت نظریه طبقه اجتماعی مارکس

دانلود پاورپوینت نظریه طبقه اجتماعی مارکس 53 اسلاید
پاورپوینت نظریه طبقه اجتماعی مارکس شامل 53 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان جامعه شناسی ، علوم تربیتی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه
بر این اساس در هر جامعه ای دو طبقه اصلی و متعارض وجود دارد. طبقه محکوم وطبقه حاکم یا سرمایه دار، ماهیت طبقات به شیوه تولید و شیوه هم به سطح تکنولوژی در جوامع مختلف بستگی دارد.
ویژگی های طبقه از دیدگاه مارکس، در جریان تولید موقعیت همه آنها یکسان می باشد. منافع مشترک اقتصادی داشته باشند. شرایط اقتصادی مشترک داشته باشند وبه مرحله آگاهی طبقاتی رسیده باشند.

درواقع مارکس معتقد است که پیدایش طبقات اجتماعی ، نخستین مراحل گسترش تاریخی نیروهای تولیدی آنگاه که این نیروها در سطح نیازهای یک معشیت ساده در می گذرد همراه است. در این مرحله تقسیم کار خارج از ابعاد خانواده وسعت می گیرد. مازاد ثروت انباشته می شود ومالکیت خصوصی بر منابع اقتصادی پدید می آید.

در واقع ویژگی هایی متمایز نظریه مارکس عبارت از مفهوم طبقات اجتماعی با توجه به نظام تولیدی و فرضیه تحول اجتماعی از رهگذر مبارزه طبقاتی که باید به نمونه تازه ای از جامعه بی طبقه منجر شود. از دیدگاه مارکس « تمام تاریخ جهان عبارت است از خودسازی انسان از طریق کار انسانی به عبارت دیگر انسان در بعد مادی و فرهنگی خود را می سازد و بازسازی می کند.

انسانها در جریان تولید اجتماعی درگیر روابط معین می شوند که گریزناپذیر و غیرارادی است.

مارکس معتقد است که در تمام دوره های تاریخی همواره دو گروه در مقابل هم قرارمی گیرند، گروهی صاحب وسایل تولیداند و ابزار را در اختیار دارند و گروهی که فاقد وسایل تولیدند و فقط نیروی کار را در اختیار دارند. او این مراحل مختلف تاریخی را به کمون اولیه، دوره فئودالی، سرمایه داری و سوسیالیزم تقسیم بندی می کند.
و …

فهرست مطالب
مقدمه
مفهوم طبقه اجتماعی
موقعیت افراد در نظام تولیدی عامل اقتصادی
طبقه کارگر
طبقه متوسط
پایان


قیمت : 8500 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات