دانلود پاورپوینت نظریه تحلیل تبادلی اریک برن 36 اسلاید

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » پاورپوینت  »  پاورپوینت نظریه تحلیل تبادلی اریک برن

دانلود پاورپوینت نظریه تحلیل تبادلی اریک برن 36 اسلاید
پاورپوینت نظریه تحلیل تبادلی اریک برن شامل 36 اسلاید است و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

زندگینامه
اریک در ۱۰ می ۱۹۱۰ در مونترال کانادا متولد شد.اسم کاملش اریک لنارد برنشتاین بود.او و خواهرش گریس که ۵ سال از او کوچکتر بود فرزندان یک زوج پزشک – نویسنده به نام‌های دیوید و سارا گوردون برنشتاین بودند. پدر در سال ۱۹۲۱۱ از دنیا رفت و فرزندان با مادرشان بزرگ شدند. اریک به دانشگاه مک گیل رفت و در سال ۱۹۳۱۱ فارغ التحصیل شد. زمانی که در مک گیل مشغول به تحصیل بود مطالبی را با نام مستعار برای چند روزنامه دانشجویی می‌نوشت.
او روانپزشکی را در دانشگاه ییل و تحت نظر پل فدرن شروع و در سال ۱۹۳۸۸ به اتمام رسانید. او در سال ۱۹۳۹ به شهروندی آمریکا در آمد.

در سال ۱۹۴۳ نامش را به اریک برن تغییر داد.او هم چنان به نوشتن مقاله با نام مستعار ادامه می‌داد. تحصیلاتش به واسطه شروع جنگ جهانی دوم قطع شد. دوره سربازی را در قسمت پزشکی ارتش بود که در سا ل ۱۹۴۵۵ به اتمام رسید.
اریک برن ۳ بار ازدواج کرد.اولین همسرش الینور مک رائه بود. آنها در سال ۱۹۴۲ ازدواج کردند، صاحب ۲ فرزند شدند و در سال ۱۹۴۵ جدا شدند. در سال ۱۹۴۹ اریک با دوروتی دی مس وی که او نیز از ازدواج قبلی اش صاحب ۲ فرزند بود، ازدواج کرد که این ازدواج در سال ۱۹۶۴ به جدایی منجر شد. پس از رسیدن به شهرت، اریک برای سومین بار و این بار با زنی به نام توره پترسون ازدواج کرد که این ازدواج نیز دیری نپایید و این دو در سال ۱۹۷۰ از یکدیگر طلاق گرفتند. اریک برن در ۱۵ ژوئیه ۱۹۷۰۰ بر اثر سکته قلبی از دنیا رفت.

تحلیل رفتار متقابل اریک برن
برای برن نقطه شروع وقتی بود که دو نفر به هم می رسند و یکی از آنها سر صحبت را با دیگری باز می کند. او این مواجهه را محرک رفتار متقابل می دانست و واکنش طرف مقابل را پاسخ رفتار متقابل. شخصی که محرک را می فرستد، کنشگر است و فرستنده پاسخ، پاسخگر. اندیشه های اصلی تحلیل تبادلی ( transactional analysiss) از چند جهت تحت تاثیر روانکاوی سنتی قرار می گیرد. اول، تحلیل تبادلی فرض را بر این می گیرد که رفتار تحت تاثیر ماده ناهشیار یا سرکوفته قرار دارد. دوم، نظریه مورد بحث این اندیشه را در بر دارد که نیازهایی که در دوران کودکی ارضا نشده اند تاثیر عمده ای بر شخصیت بزرگسالی می گذارند.

سوم، این نظریه وجود جوهر روان شناختی را در بزرگسالی فرض می کند که به طرق فراوان با نهاد، من، و فرامن فروید مشابه هستند.

یک تفاوت عمده بین نظریه روان کاوی و تحلیل تبادلی به ماهیت این سه جوهر روان شناختی مربوط می شود. برن بر خلاف فروید، هر سه این مولفه های شخصیت را دارای دسترسی کامل به ضمیر هشیار می داند. به همین دلیل به این سه سوگیری به عنوان حالت من اشاره می شود.

تفاوت دیگر بین این دو نظریه به ماهیت روابط بین این مولفه ها مربوط می شود. در تحلیل تبادلی، با سه مولفه شخصیت به مثابه ساختارهایی روانی که در حال مبارزه علیه یکدیگر هستند برخورد نمی شود.
و …
فهرست مطالب
زندگینامه
تحلیل رفتار متقابل اریک برن
سه حالت ((من)) از دیدگان برن
روابط
نوازش ها
مناسک، وقت گذرانی ها، بازی ها، صمیمیت، کار
تبادلات بین افراد
موضع وجودی
بازی ها معرف موضع زندگی ما هستند
من خوب هستم – تو خوب هستی
من خوب هستم – تو خوب نیستی
من خوب نیستم – تو خوب هستی
من خوب نیستم – تو خوب نیستی
بازیهای زندگی
پایان


قیمت : 8000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات